Nowości

Aktualne wiadomości: Spotkanie członków Koła Nowogard odbędzie się 

więcej »

Historia koła Nowogard 

22-06-2013 - Ogólnopolska Noc Profilaktyki w Goleniowie 

PSD Koło Nowogard zastało zaproszone przez Komisariat Policji w Nowogardzie do udziału w Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Goleniowie.

”Ogólnopolska Noc Profilaktyki” to inicjatywa mająca na celu promowanie wśród młodzieży mody na życie bez uzależnień oraz przeprowadzenie działań informacyjnych i profilaktycznych z zakresu bezpiecznego zachowania, a także przeciwdziałania wszelkim uzależnieniom, przemocy i obojętności na drugiego człowieka.

[więcej o ”Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki”]

Podczas  trwania  imprezy PSD Koło Nowogard prowadziło profilaktykę informacyjną z zakresu cukrzycy . Przeprowadzano padania przesiewowe w kierunku cukrzycy  u 136 osób, prowadzono również  kontrolne badania ciśnienia tętniczego. Osoby zainteresowane otrzymały materiały edukacyjne w kierunku cukrzycy.
W imieniu własnym oraz Zarządu Koła Nowogard pragnę podziękować organizatorom za zaproszenie i umożliwienie przeprowadzenia badań profilaktycznych. Szczególne podziękowania składam Pani mgr pielęgniarstwa Monice Bielej za zaangażowania i pomoc w prowadzeniu badań.

Eugeniusz Tworek
Prezes 
PSD Koła Nowogard